konie

Obozy konne, czyli wakacje w siodle

Konie
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Każdy rodzic na pewno chce, aby jego dziecko spędzało długo wyczekiwane wakacje aktywnie i ciekawie. Na rynku można znaleźć setki ofert obozów i kolonii, w tym ostatnio bardzo popularne wyjazdy pozwalające dziecku nauczyć się czegoś ciekawego lub doskonalić swoje umiejętności jak np. obozy konne.

Leczenie w asyście koni

koń
Author: David Bergin
Source: http://www.flickr.com
Obozy wakacyjne dla dzieci to idealny pomysł na aktywny wypoczynek. Dziś oferta biur turystycznych jest bardzo bogata. Kolonie dla dzieci są organizowane także przez ośrodki kształcenia zarówno w kraju, jak i zagranicą. Najczęściej wybierane lokalizacje, w których organizuje się kolonie to polskie góry lub Bałtyk. Podczas każdej pory roku odnajdziemy coś interesującego do roboty.

Jazda konno jako fantastyczny sposób aktywności

jazda konno
Author: happening.pl
obozy konneOczywiście, nie mamy na myśli sytuacji kiedy jesteśmy właścicielem własnego konia, wtedy koszt jego utrzymania dla wielu z nas może być zbyt duży. Lecz jeżeli nie czujemy się na siłach (nie tylko finansowych), aby własnego konia posiadać - nie ma się co martwić. Hipoterapią nazywa się rodzaj terapii, do której wykorzystuje się konie. Pozytywny wpływ tych zwierząt na kondycję ludzi zarówno wolnych od chorób, jak i chorych odkryto już dawno. Dosyć niedawno z kolei do chorób, przy których pomocna jest hipoterapia, zaliczono autyzm. Ogólnie leczenie takie oparte jest na jeździe konnej oraz szeroko ujmowanym kontakcie z tymi zwierzętami.

Obozy konne

Agroturystyka na Kaszubach
Author: www.nakaszubach.pl
Source: www.nakaszubach.pl
Konie z pewnością należą do najbardziej szlachetnych zwierząt. Ich niezwykle kształtne ukształtowane ciało, pełne wyrazu i łagodne spojrzenie u większości wytwarzają niekłamany zachwyt. Konie potrzebują szczególnej opieki. Zarazem ze względu na delikatne zdrowie, jak i słabą psychikę.