dzieci

Obozy konne, czyli wakacje w siodle

Konie
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Każdy rodzic na pewno chce, aby jego dziecko spędzało długo wyczekiwane wakacje aktywnie i ciekawie. Na rynku można znaleźć setki ofert obozów i kolonii, w tym ostatnio bardzo popularne wyjazdy pozwalające dziecku nauczyć się czegoś ciekawego lub doskonalić swoje umiejętności jak np. obozy konne.

Czy nasze hobby muszą być błahe?

Układanie lego jako hobby
Author: Dylan Otto Krider
Source: http://www.flickr.com
Klocki Lego od dziesięcioleci są ciągle obecne na rynku europejskim oraz światowym. Ciągle pomagają one rozwijać w u młodzieży pasję jak także niezwykłą zainteresowanie otaczającym je światem. Przy kupnie zabawek dobrze jest skoncentrować się przed wszystkim na potrzebach dziecka.

Gry dla każdego

Sklep z grami planszowymi
Author: Simon Q
Source: http://www.flickr.com
Ciężko jest dzisiaj oderwać dzieci od komputera. Ponadto – sami dorośli kochają spędzać czas przy elektronicznych rozrywkach, pozwalając na to również swoim pociechom. Nie tak dawno najistotniejsze było jak najszybsze pójście na dwór, zabawy na drabinkach, podchody lub zwyczajna huśtawka. Qwirkle wydaje się banalną grą, ale wymusza wiele wysiłku umysłowego.

Jazda konno jako fantastyczny sposób aktywności

jazda konno
Author: happening.pl
obozy konneOczywiście, nie mamy na myśli sytuacji kiedy jesteśmy właścicielem własnego konia, wtedy koszt jego utrzymania dla wielu z nas może być zbyt duży. Lecz jeżeli nie czujemy się na siłach (nie tylko finansowych), aby własnego konia posiadać - nie ma się co martwić. Hipoterapią nazywa się rodzaj terapii, do której wykorzystuje się konie. Pozytywny wpływ tych zwierząt na kondycję ludzi zarówno wolnych od chorób, jak i chorych odkryto już dawno. Dosyć niedawno z kolei do chorób, przy których pomocna jest hipoterapia, zaliczono autyzm. Ogólnie leczenie takie oparte jest na jeździe konnej oraz szeroko ujmowanym kontakcie z tymi zwierzętami.

Zalety posiadania zainteresowań

gry planszowe
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zaczyna się sezon letni pojawia się więcej opcji, ale i zagrożeń dla naszych szkrabów. Właściwie to w każdym czasie roku można to powiedzieć, niemniej to właśnie latem, gdy można bawić się właściwie w każdym miejscu zastawia się łapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka może być groźny, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą spowodować w groźny uraz. Dopasuj preparat odpowiedni do rodzaju swojej skóry.

Spróbujmy zainteresować muzyką własne dziecko!

Wiolonczela
Author: Alex
Source: http://www.flickr.com
To dziecko, które od wczesnego dzieciństwa rozwija swoje talenty muzyczne z pewnością ma sporo większe szanse na to, aby bądź co bądź podbić scenę własnymi umiejętnościami. Wiadomo: pewnie dziecko nie posiada aż tak dużo umiejętności, charyzmy, lecz należy uwierzyć w swoją pociechę. I dlatego nie ma nic nieodpowiedniego w tym, aby posłać własną latorośl na prywatne lekcje grania na jakimś instrumencie. Być może altówka to rewelacyjny instrument muzyczny? Zasadniczo nie znamy zbyt wielu popularnych muzyków specjalizujących się w grywaniu na właśnie altówce, lecz i tak to jeszcze nie oznacza, że pomniejszanie fajności altówki jest sensowne. Zasadniczo altówka to doskonały instrument.

Muzyka to dzisiaj identyczny biznes jak pozostałe aktywności?

Młodzież, pokój młodzieżowy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Każdy sort muzyki: rock, metal czy rap to gadżety muzyczne, które błyskawicznie rozchodzą się wśród fanów. Nie wiadomo do końca, ile dostaje artysta, a ile do wytwórni. Ile wpływa z płyty, a ile pieniędzy przypada z koncertów, nie wiemy też dokładnie, jaka kwota z pamiątek wpływa do artystów, twórców, spadkobierców… Można tylko przypuszczać, iż nie są to drobniaki. Ale wszystko zależy od artysty.

Pages