Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sztuka-swiadomosc.pl/includes/menu.inc).

Sposoby na wspieranie kreatywności wśród młodzieży Zdobądź wiedzę o wspieraniu społecznościowym!

crowdfunding ikonografika
Author: Rocío Lara
Source: http://www.flickr.com
Crowdfunding, zwany również finansowaniem społecznościowym, to zjawisko wciąż stosunkowo nowe w Polsce. Opiera się na spostrzeżeniu, że użytkownicy stron internetowych tworzą bardzo dużą grupę ludzi, gotowych do pomocy w różnych ciekawych sprawach. Crowdfunding polega na dofinansowywaniu określonych projektów przez tę właśnie rzeszę użytkowników. Podstawową cechą tego systemu jest to, że każda osoba indywidualnie wybiera kwotę dofinansowania.

Nie od dziś bowiem wiadome jest, że często nawet niewielkie sumy mogą być znaczące dla firmy. Każdy projekt zamieszczony na platformie crowdfundingowej powiada wyznaczony pułap, do którego powinny dojść podarowane finanse w określonym przedziale czasowym. Przedsięwzięcia, które szczególnie spodobały się internautom, nierzadko tę ustaloną kwotę przekraczają kilkakrotnie.
świnka skarbonka
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com
Crowdfunding – czyli inaczej finansowanie poprzez społeczność – polega na zainteresowaniu możliwych fanów bądź klientów poszczególnym produktem bądź usługą, oraz poproszeniem ich o wsparcie finansowe, dzięki czemu są w stanie wdrożyć swój wynalazek na rynek.

Częstą praktyką jest dodatkowe wynagrodzenie zainteresowania przeróżnego rodzaju gadżetami – dla przykładu koszulkami, magnesami lub autografami, ale są oraz oryginalniejsze pomysły. Wyjątkowo mnóstwo tutaj zależy od bieżących okazji jak również pomysłowości wynalazcy czy przedsiębiorcy; im mniej banalne bądź zwyczajnie bardziej atrakcyjne pomysły, takim zwiększona szansa na zainteresowanie.
finanse
Przedsięwzięcie jest w takim przypadku fundowane poprzez dużą wielkość drobnych, jednorazowych przelewów realizowanych przez osoby zainteresowane pomysłem. Większość ludności, jacy posiadają pomysł na biznes, staje przed ambarasem zdobycia kapitału na jego założenie względnie zwiększenie.

Zwykle w początkowej kolejności korzystamy z prywatnych oszczędności, a po ich ubytku wyruszamy z błaganiem o kapitał do familii względnie znajomych. Po wyszukaniu w Internecie frazy „social lending - Wspieram.to” otrzymuje się obecnie duża liczbę rezultatów. Platform tego rodzaju jest bowiem na dzień dzisiejszy na świecie sporo, a ich liczba nieustannie wzrasta. Niektóre z tego rodzaju platform przeznaczone są konkretnie na określony typ działalności ludzi zamieszczających swoje propozycje, na przykład wyłącznie na badania medyczne.

Pozostałe z kolei są raczej ogólne, zbierając na swoich łamach projekty z zupełnie rozmaitych dziedzin, przykładowo i naukowych i artystycznych. Z pewnością najbardziej popularnym serwisem świata jest Kickstarter.com. Za jego pomocą zrealizowanych zostało najwięcej różnego rodzaju projektów. W kraju takich platform jest na razie mało, natomiast największą popularność posiada serwis Wspieram.to - crowdfunding. Najpewniej zawsze przeprowadzić wstępną selekcję kluczowych cech, jakie interesują klienta, by wiedzieć, czego właściwie się szuka w reklamie projektu , a także nie trwonić zbytnio wiele czasu nad myśleniem nad jego przekazem. W dzisiejszych czasach siłą finansowania społecznościowego jest w dużym stopniu internet – to on odpowiada za szerzenie się informacji. Dlatego jest obecnych wysoce dużo platform stworzonych specjalnie na potrzeby finansowania społecznościowego – nie jedynie na Zachodzie, lecz także w Polsce, co znacznie jest w stanie uprościć pracę miejscowych inwestorów.