Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sztuka-swiadomosc.pl/includes/menu.inc).

Z jakich powodów dobrze jest sięgać po książki?

Książki, literatura
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Teraz tworzy tygodnik „Do Rzeczy”. Możemy go zobaczyć także w programach telewizyjnych. Powstanie Warszawskie, to jedno z najważniejszych wydarzeń, które miało miejsce w naszym kraju. W czasie powstania tak naprawdę miejscowa ludność połączyła się ze sobą i masowo rozpoczęła walkę z nieprzyjacielem, który chciał zupełnie zburzyć Warszawę. Obecnie jest to bardzo istotne wydarzenie historyczne, które w naszym kraju wspominane jest różnymi wydarzeniami, jakie odbywają się dokładnie w tym samym dniu, gdy powstanie wybuchło.

Jednakże spora część Polaków zna go jako błyskotliwego felietonistę. Jego zdanie na temat polskiej rzeczywistości są bardzo chętnie czytane, jak również komentowane, co możemy sprawdzić, zaglądając na prywatny blog dziennikarza. Swoje artykuły, które ukazywały się w różnych gazetach oraz na portalach sieciowych, wielokrotnie wydawał w formie książkowej. Cykl felietonów „Zero zdziwień” (przejdź: księgarnia alternatywna) został wydany w 1995 roku. Od tamtego momentu w miarę systematycznie na półkach księgarni pojawiały się jego następne książki publicystyczne oraz zbiory artykułów.

W 2011 roku został wydany wywiad- rzeka z Rafałem Ziemkiewiczem pod tytułem „Wkurzam Salon”. (zobacz także: książki rafała ziemkiewicza) W placówkach edukacyjnych dzieci zdobywają wiadomości na temat tego wydarzenia, bo zdecydowanie miało ono niesamowite znaczenie w całej wojnie dla naszego narodu, ale głównie dla Warszawy. Aktualnie miasto to jak wiadomo jest stolicą Polski i znajduje się tam sporo obiektów, jakie upamiętniają te wydarzenia. Jest możliwość więc wybrać się do Warszawy i zaznajomić się z historią powstania, jak także właśnie poprzez skorzystanie z tego typu książek, jest możliwość zdobyć wiele niezwykle istotnych wiadomości, jakie zaprezentowane zostały przez osoby uczestniczące w powstaniu. Są one więc przedstawieniem wspomnień, myśli i także uczuć takich osób, stąd też ich wartość historyczna jest faktycznie bardzo duża.

Czytając tego typu książki jest szansa także zdobyć sporo niezwykle cennych informacji, które do tej pory niebyły szerszej grupie ludzi znane, bo w żadnych książkach tych wiadomości nie umieszczono. Zazwyczaj książki oparte na wspomnieniach uczestników danego zdarzenia, są wyjątkowo interesujące, gdyż prezentują momenty, jakie miały miejsce wewnątrz całego wydarzenia. Ale publicystyka i dziennikarstwo to tylko część działalności Ziemkiewicza. Bez wątpienia mało osób zdaje sobie sprawę, że ten publicysta to wielbiciel fantastyki i autor wielu błyskotliwych książek o tej tematyce. Był kilkakrotnie uhonorowany ważnymi nagrodami za swój dorobek literacki.

Zadebiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, który został opublikowany w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie okrzyknięto go „twórcą roku” w plebiscycie, prowadzonym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka. Warto nabywać książki o powstaniu warszawskim, np. Obłęd '44, dlatego że pozwalają one zdobyć sporo bardzo istotnych informacji odnośnie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, a już na pewno w historii poprzedniego wieku. Przez dostęp do Internetu, jak również sporej ilości księgarni, można takie książki bez najmniejszego problemu pozyskać. Warto więc zaznajomić się z tak ważnymi informacjami, które posiadają faktycznie niezwykle sporą wartość dla naszych przodków, ale także powinny mieć równie dużą wartość dla każdego z nas, dlatego że dzięki miłości do kraju naszych przodków, aktualnie mamy możliwość żyć w wolnym kraju, który systematycznie się rozwija.