Jakie kroki musi zdziałać debiutujący muzyk chcący zaistnieć na scenie?

studio
Author: madassy
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj niektóre studia nagrań rozporządzają studiami z ultranowoczesnym lokum, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze przepisy budowlane i akustyczne. W jednej chwili studio nagrań może zmienić się w salę koncertową. Ruchome ekrany dźwiękowe umożliwiają różnorodne modelowanie przestrzeni akustycznej wewnątrz studia w zależności od składu, gatunku zapisywanej muzyki czy wreszcie różnorakich kryteriów estetycznych reżysera. Miejsce takie jak bank głosów docenione jest przez wielu klientów, dlatego wskazane jest sięgać głównie po te wielokrotnie sprawdzone rozwiązania.

Możliwości dostępne obecnie na wyciągnięcie ręki są cenione przez zamawiających w szczególności. Warto decydować się na jedynie po sprawdzone propozycje. Nasi fachowcy ciągle poszukują nowych rozwiązań, z którymi pragną wychodzić do konsumentów. Wśród wypróbowanych możliwości znaleźć można te w pełni dopracowane, po które ochoczo sięgają klienci.

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. To przerywnik transmisji, zwięzły dźwięk, bez trudności zapamiętywalny slogan lub melodyjka, wykorzystywana przede wszystkim w audycjach radiowych jak również niektórych programach tv. Rodzaj spotu reklamującego aktualny program lub daną rozgłośnię. Miano wywodzi się od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – odgłosu dzwoneczków.

Podstawowymi narzędziami będą tutaj [T]mikrofon[/T] pojemnościowy oraz klawiatura sterująca midi. Klawiaturę tak samo jak sensowny mikrofon wybieramy według specyfiki studia. Gdy jesteście przyzwyczajeni do gry na keyboardzie warto rozejrzeć się za klawiaturą, która jest wyposażona w 88 klawiszy ważonych i mechanizm młoteczkowy dynamiczny tak aby jak najbardziej modelować grę na fortepianie. Skoro możemy już rejestrować to warto teraz zastanowić się nad drugim etapem produkcji czyli postprodukcją.

Na początku lat 90-tych w naszym kraju jako dżingle stosowane były wycinki istniejących piosenek, przede wszystkim takich "wpadających w ucho". Obecnie, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie powierzają produkcję dżingli będących samodzielnymi, nietuzinkowymi aranżacjami muzycznymi. Studia nagrań zawierają obszerny bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy radiowe, zapowiedzi, ogłoszenia, reklamy śpiewane, prezentacje multimedialne, reklamy telewizyjne. Współdziałają z zespołem muzyków, którzy błyskawicznie tworzą dźwięki do zamówionej produkcji. Rozporządzają perfekcyjnym sprzętem do recordingu i masteringu.