Planowanie eventów

koncert Foo Fighters
Author: Jason Meredith
Source: http://www.flickr.com
Wielu osób wydaje sobie sprawę z tego, iż bardzo istotną rolę w czasie koncertu oraz różnego rodzaju wystąpień na scenie odgrywa światło. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą dobrze pokazani, jak i także zależy od tego także to, czy widzowie będą cały czas przyciągani na tą scenę, czy będą umykali wzrokiem gdzieś na bok, bo światła na scenie będą na przykład zbyt mocne oraz okaże się, że nie są w stanie patrzeć na scenę. Jeśli zastanowimy się nad tym, jak sporo żarówka, lamp oraz kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to bez wątpienia będziemy pełni podziwu dla ludzi, którzy się tym trudnią. Szczególnie że warto niesamowicie dokładnie rozłożyć każdą lampę, tak żeby oświetlała ona to, co powinna oświetlać. Dodatkowo jeszcze trzeba tutaj wiedzieć, że taka scenografia eventowa, zazwyczaj w znacznej mierze zależy właśnie od oświetlenia.

W właściwej chwili na właściwą jednostkę musi padać konkretny kolor światła, tak żeby zaznaczyć spokój konkretnej sceny, lub pokazać jak niebezpieczne jest to, co aktorzy przedstawiają w danej chwili. Jeśli oświetlenie nie zadziała, albo zjawi się z opóźnieniem, to może się okazać, że zniknie calutki ten niesamowity efekt. Prawda mimo wszystko jest taka, że rzadko jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużo pracy i trudu trzeba włożyć w to, by nawet w odległości kilkunastu kilometrów było dokładnie słychać to, co ma miejsce na estrada. Naprawdę bardzo wiele od tego zależy Montowanie takowej estrady bierze niesamowicie dużo godzin, lecz nie mniej trudne jest właściwe podłączenie takiego czegoś co nazywa się nagłośnienie estradowe. Powinniśmy rzetelnie powiązać wszystkie kabelki, do tego wszystkiego jeszcze warto uzyskać odpowiednią moc głośników.

Kiedy takie nagłośnienie koncertów nie będzie działało idealnie tak jak byśmy chcieli, to szybko ma szanse się okazać, że jedna strona albo druga strona tłumu pod sceną nic nie słyszy.
koncert
Author: Warsztaty Kultury w Lublinie
Source: Warsztaty Kultury w Lublinie
Na dodatek musimy też tutaj wspomnieć o tym, że jeszcze na długo przed koncertem dobre jednostki dokładnie obliczają ile głośników potrzeba oraz jaką muszą mieć one moc, tak żeby nie było ani za głośno, ani za cicho, a od zrobienia tego wszystkie w sporej mierze zależy to, jak będą się bawili mieszkańcy zebrani pod sceną. Niedrogie Właściwie oświetlenie sceniczne, na której znajduje się artysta to praktycznie podstawa każdego sukcesu. Jeśli bowiem publiczność nie może dostrzec na scenie tańczącego artysty, zdecydowanie nie będzie się świetnie bawić. Zwykle oświetleniem koncertowym zajmują się firmy, które parają się tym procesjonalnie.

Wielu tancerzy zatrudnia takie zakłady wyłącznie do obsługi ich koncertów.
Guns n Roses
Source: http://www.flickr.com/
Nie mniej ważna od prawidłowego oświetlenia jest bez wątpliwości scenografia. Tym także zwykle zajmują się zawodowe firmy. Fajnie dopasowana scenografia eventowa oraz wynajem nagłośnienia może sprawić, że goście przeniosą się do innego świata. Właściwe manipulowanie światłem także potrafi spowodować prawdziwe cuda.

Dlatego właśnie tak niezbędne jest zatrudnienie odpowiedniej firmy do zaplanowania takich kwestii. Kiedy jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie jedynie samą muzyka, która jest grana, lecz również oraz całą otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak pojawiają się różne snopy światła, jak raz omiatają scenę oświetlając muzyków, a innym razem lecą po tłumie. Oświetlenie koncertowe powinno być na ruchomych lampach, tak by czasem nie świeciło ciągle w to samo miejsce, ponieważ wtedy nie będzie dawało takiego świetnego wrażenia. Na dodatek również warto tutaj zaznaczyć, że takie oświetlenie wymagania niesamowitej czujności operatorów, tak aby w odpowiedniej chwili się zjawiało i by w właściwej chwili świeciło w ściśle określone miejsce.