Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sztuka-swiadomosc.pl/includes/menu.inc).

Co trzeba wiedzieć, w przypadku kiedy chcemy stworzyć własną stronę w internecie

strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Nowoczesna technologia to w dzisiejszych czasach konieczny czynnik rozwoju społeczeństw. To tendencja, która wzbogaca przedsiębiorstwa, kraje i wiele innych podmiotów. Technologia jest już właściwie wszędzie, choć co prawda istnieją państwa, gdzie jest to już etap mocniej zaawansowany (na przykład Japonia) lub dopiero na samym starcie (przykładowo, niektóre kraje afrykańskie). Polska lokuje się gdzieś pośrodku stawki.

Dotarło już do nas wiele rewolucyjnych technologii, w ostatnich miesiącach zwłaszcza chmura obliczeniowa zasługuje na uwagę.
informatyka
Author: H Sterling Cross
Source: http://www.flickr.com
Wielu traktuje dzisiaj ją jako niezwykle dobre źródło zarobkowania, bowiem otwiera przed nam relatywnie szerokie pole manewru, tym samym koniecznie powinniśmy również zapoznać się z dostępnymi technologiami.
strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
W wirtualnym świecie doskonale radzi sobie również handel, już teraz ekonomiści twierdzą, że duża część obrotów firm handlowych będzie pochodzić właśnie ze sklepów wirtualnych. W zasadzie każdy, kto tylko będzie miał trochę chęci, będzie mógł sobie swoją stronę internetową uruchomić i umieszczać tam co tylko chce, rzecz jasna w zakresie dopuszczalnym przez przepisy prawne i ogólnie przyjęte normy.

Do otworzenia swojego serwisu w sieci internetowej potrzebne są trzy sprawy. Na początku, trzeba zrobić rezerwację na odpowiednią domenę, to znaczy adres internetowy, pod którym serwis będzie dostępny. Najbardziej popularne wśród naszych internautów obecnie są adresy mające końcówkę pl, lecz coraz chętnie wybierane są adresy com.pl, com i eu. Oprócz internetowego adresu należy stronę przygotować w formie rozumianej przez internetowe przeglądarki, to znaczy pod postacią HTML.

Głównym źródłem porozumiewania się z pozostałymi użytkownikami za pośrednictwem komputera jest Internet. Jego stosowanie również jest nadzwyczaj rozległe. Jeżeli pragniemy wykreować coś unikalnego w jego przestrzeni koniecznie musimy zainwestować w serwery VPS. W swojej strukturze wielokrotnie nie różnią się one od serwerów dedykowanych, na których raz za razem zamieszczane są wszelkiego rodzaju strony internetowe.

Chmura obliczeniowa (cloud computing) to sposób przetwarzania danych, który jest oparty na użytkowaniu usług, do jakich mamy dostęp dzięki usługodawcy. Odznacza się wielką funkcjonalnością, jako usługa ofiarująca nam wartość dodaną. Oferuje nam to dane oprogramowanie, a także niezbędna infrastruktura. Takie rozwiązanie ma wielki plus, ponieważ eliminuje konieczność kupna licencji lub instalowania oprogramowania. Rozliczenie jest za to naprawdę nieskomplikowane: konsument najzwyczajniej w świecie wnosi opłatę za określoną usługę, za korzystanie z niej. Znaczy to, że zamiast płacić za oprogramowanie, płaci jak gdyby abonament i dzięki temu korzysta z dobrodziejstw najnowszych wersji programu - czytaj artykuł o cloud hosting.