Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sztuka-swiadomosc.pl/includes/menu.inc).

Konsole do gier to doskonała zabawa dla całej rodziny

dzieci grają na konsoli xbox
Author: The Bakken Museum
Source: http://www.flickr.com
Amatorzy gier komputerowych, zwłaszcza tych o mocnym, męskim wymiarze świetnie znają grę o nazwie Battlefield stworzoną przez studio EA DICE ze Szwecji. Gra ta jest popularną strzelanką pierwszoosobową znaną z trybu multiplayer. Do rozpoznawalnych cech tej gry należy także to, że walki prowadzone w sieci odbywają się na ogromnych mapach. Gracze zaś używają urozmaiconych militarnych pojazdów i posiadają możliwość anihilowania niektórych elementów z okalającej ich wirtualnej rzeczywistości. Grający nie mogą wpływać na to, co robią ich współtowarzysze.

Producenci Battlefield pozostawili jednakże fanom gry system wydawania rozkazów i wspierania towarzyszy. Kolejne wersje gry są wzbogacane o tzw. sandboksowe „smaczki”. Oznacza to, że gracz jest w stanie jakimś nieostrożnym ruchem wypłoszyć z ukrycia zwierzynę lub uruchomić alarm. Jest to dźwięk dostrzegalny przez przeciwnika i wywołuje trudne do przewidzenia skutki.

W grze mają miejsce też wydarzenia bardziej spektakularne. Zdarzają się przykładowo trzęsienia ziemi, olbrzymie wybuchy czy inne efektowne okoliczności wyzwalające bardzo silne emocje u graczy. Bohaterowie gry wyposażani są też w coraz doskonalszą i bardziej wymyślną oręż. Umożliwia to przeprowadzanie stosunkowo skomplikowanych działań o charakterze militarnym. Warto także zwrócić uwagę, że gry na konsole w jakiś sposób rozwijają naszą wyobraźnię.

To naturalnie zależy od typu gry, ale na spokojnie natrafimy na te gry, dzięki którym bez wątpienia nasza wyobraźnia będzie bardziej rozwinięta. A jeszcze na dodatek konsole do gier powodują, że mamy możliwość rozwinąć własne horyzonty. Akurat co do tego zapewne nie mają wątpliwości tacy gracze konsolowi, którzy przykładowo grywają w gry historyczne czy strzelanki (przykładowo: gta 5. Jak widać, xbox czy PlayStation wcale nie są tylko stratą czasu! Trudno zgodzić się z takimi osobami, które rozumują w inny sposób. Przecież z całą pewnością gry na konsole ze wszech miar pozytywnie na nas działają.

Choć naturalnie nie w każdym przypadku. Nowa wersja Battlefield 4 (ciekawy artykuł: o grach na ps3site.pl) przynosi jeszcze lepszą grafikę i bardziej wyspecjalizowany system destrukcyjny. Gracze będą mogli wziąć udział w rozgrywce wojennej, której akcja ma swój początek w egzotycznym Szanghaju. Jak zawsze dotąd akcja gry będzie toczyć się wartko, a ilość rozwiązań związanych z prowadzeniem potyczek nie powinna rozczarować nikogo. Tryb Dowódcy, który powrócił do gry, daje możliwość obserwowania pola bitwy z góry. Toteż wróg w grze Battlefield 4 będzie nękany i z ziemi i z powietrza. Będzie to mocna rozgrywka.