W jaki sposób dużo taniej kupować płyty muzyczne?

artystka grająca na ulicy
Author: Ryan Li
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko sytuacja jest taka, że chociaż bardzo lubimy muzykę, najzwyczajniej można nas zaliczyć do melomanów, niestety nie możemy zbyt często rozszerzać własnej kolekcji płyt. No cóż, generalnie płyty z muzyką są drogie, całkowicie odbiegające od zwykłej pensji albo kieszonkowego. Nikt nie powiedział, że to wyłącznie nasz kłopot - nawet w bogatych miejscach: Australia, Dania albo Austria, nierzadko miłośnicy muzyki narzekają na zbyt wysokie koszty! W wielkim błędzie jest ten człowiek, który zatem sądzić, iż najbardziej wskazanym wyjściem jest piracenie. Można śmiało powiedzieć, że choć na świecie nie ma praktycznie takiego kraju, w którym piracenie muzyki nie byłoby modne, to i tak nie możemy myśleć, iż kradzież mp3 to wskazana postawa.

Fakty są takie, iż bardzo często sytuacja jest taka, że automatycznie zakładamy, iż piracenie jest w porządku. A fakty są takie, że ściąganie płyt z Sieci to najzwyklejsza kradzież! Nie jedynie przed świętami, podczas poszukiwań podarunków doskonałych pod choinkę, wskazane jest sprawdzić najświeższy asortyment, jaki oferuje swym klientom księgarnia muzyczna. Rewelacyjnie przygotowane oferty obejmują różne gatunki muzyczne, dzięki czemu mogą wyszukać odbiorców wśród słuchaczy rozmaitej muzyki. Rozbudowana oferta księgarni muzycznej stale się rozszerza, co jest powodem niemałego satysfakcji klientów.

Polecenie księgarni również rozchodzi się z prędkością światła. W końcu Leonard Cohen czy Teresa Werner (więcej znajdziesz w tym miejscu: Teresa Werner - płyty) tracą codziennie bardzo dużo pieniędzy na ich piosenek. Często piraci twierdzą, że piracenie to jedyna alternatywa, gdyby nie ona to pewnie nie sięgaliby po płyty. Nieco w owym poglądzie jest racji, przecież faktycznie nie mamy za dużo pieniędzy.

Naturalnie funkcjonuje Youtube, ale na przykład słuchanie płyty w aucie to sporo bardziej wskazane wyjście. Jednak wystarczy zaznajomić się z danymi - jasno z nich wynika, że jeszcze przed rozpopularyzowaniem piractwa, wytwórnie płyt muzycznych sprzedawały dużo więcej płyt. To akurat w 100% pewne!
Płyta CD z muzyką
Author: Tim Walker
Source: http://www.flickr.com
Dziennikarz muzyczny, kompozytor, pisarz tekstów, fan fotografii… Czy to człowiek renesansu? Jeżeli przyjrzymy się sylwetce artysty takiego jak wyjątkowa Siesta Marcina Kydryńskiego w jego wykonaniu, co stwierdzić trzeba już na początku, to balsam dla duszy. Wyciszająca muzyka jazzowa jest chętnie słuchana nie jedynie przez koneserów, lecz też przez osoby pragnące relaksu.

Podczas trwania swojej audycji Kydryński prezentuje muzykę szczególnie z obszaru world music jazzu. Na szczęście nawet w dzisiejszych czasach meloman ma okazję uaktualnić swoją płytotekę. Na przykład godne większego zainteresowania są różnego rodzaju promocje cenowe, które są często organizowane w różnego rodzaju sklepach internetowych. Można powiedzieć, że solidny sklep muzyczny, który często rzuca własnym klientom atrakcyjne oferty, to w zasadzie nic nadzwyczajnego. Oczywiście tak czy siak złośliwcy rzekną, iż tego typu promocje są słabe, w dalszym ciągu zbyt mocno drenujące portfel, lecz taki jest XXI wiek. Mimo wszystko warto posiadać fajną kolekcję płyt, ponieważ często zbieractwo płyt muzycznych to fajna pasja.