Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sztuka-swiadomosc.pl/includes/menu.inc).

Gry dla każdego

Sklep z grami planszowymi
Author: Simon Q
Source: http://www.flickr.com
Ciężko jest dzisiaj oderwać dzieci od komputera. Ponadto – sami dorośli kochają spędzać czas przy elektronicznych rozrywkach, pozwalając na to również swoim pociechom. Nie tak dawno najistotniejsze było jak najszybsze pójście na dwór, zabawy na drabinkach, podchody lub zwyczajna huśtawka. Qwirkle wydaje się banalną grą, ale wymusza wiele wysiłku umysłowego.

Rewelacyjnie nadaje się nawet dla najmniejszych dzieci, ponieważ reguły są szybkie do zrozumienia. W zestawie jest sto osiem barwnych płytek z znakami i trzeba zbudować z nich kolumny w różnych wzorcach kolor-znaczek. Gra ta wspiera uczenie się kolorów i dopasowywania kształtów, a także usprawnia myślenie do przodu, ponieważ zawodnicy muszą sobie wzajemnie pokrzyżować plany. Dziś nie można się doczekać uruchomienia ulubionej rozgrywki na tablecie, laptopie bądź konsoli, a relacje z przyjaciółmi to przede wszystkim czatowanie na rozmaitego rodzaju komunikatorach.

Należy jednak dołożyć wysiłku, by zlikwidować lub choć po części ograniczyć takie zachowanie. Świetnym sposobem na to są gry planszowe logiczne (www.planszoweczka.pl/kategoria/gry-logiczne), przy jakich może się bawić każdy członek rodziny. I to jest właśnie jeden z najważniejszych atutów przedstawianej zabawy. W tym miejscu warto także dodać, ze najwięcej emocji przynosi wspólna gra.

Nie sposób rzecz jasna grać w tego rodzaju gry bez obecności drugiego człowieka, bowiem jest to nierealne. Doskonałym przykładem miasta, w którym rozgrywane są na niezmiernie szeroką batalie planszowe jest Wrocław. Dla trochę zaawansowanych wiekiem latorośli rekomenduję wspaniałą grę Carcassonne. W odróżnieniu od innych gier, nie ma ona w zestawie planszy, a tylko karty, tworzące mapę ziem, wykładane wprost na stół.

Kluczem do zwycięstwa jest jak najmądrzejsza polityka rozplanowania zabudowań zdobytych terenów. Całość jest utrzymana w klimacie średniowiecznego grodu. Gra umili czas maksymalnie sześciu osobom i znakomicie poszerzy myślenie strategicznie, a również wiedzę o tamtym okresie. Znaczącą mocną stroną Carcassonne jest jej żywotność.

Gra planszowa - Cosmic Encounter
Source: http://www.planszoweczka.pl/
W działach z grami sprzedawane jest wielką liczbę rozszerzeń, takich jak „The River”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary” Dla nastoletnich latorośli proponuję Czarne historie, pozycję, która dla maluchów jest odrobinę za straszna. Oto reguły: gra ma w sobie karty z wywołującymi dreszcz historiami, a uczestnicy mają za zadanie dedukować ich korzenie według wskazówek wyznaczonego Mistrza Tajemnic. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.