Wolny dzień, a Ty nie wiesz co porobić?

Film w telewizji
Author: Michel Curi, Jr., MBA
Source: http://www.flickr.com
Aut jest ogrom to wiemy wszyscy. Pieniędzy nie ma, kraj podobno biedny, ale jedno auto w rodzinie to za mało. Dwa to już jest całkiem dobrze , ale zdarzają się przypadki z trzema , a nawet czterema na podwórku. Oczywiście nie są to Lexusy z 2008 roku, a przynajmniej egzemplarze 5 letnie. Nie przeszkadza to jednak przemierzać nasze nędzne drogi i około 800 km autostrad.

Tak, tak, autostrad u nas nie za wiele, ale ten temat innym razem. Bo jeśli pomyślimy ,że jakieś 9% dróg krajowych spełnia wymogi UE to naprawdę można złapać doła.
lodówka
Author: Ericsson User Experience Lab
Source: http://www.flickr.com
Wyboru nowych lodówek nie można przesadnie bagatelizować. Czy lepiej jednak kupić sprawdzone modele, jak chociażby lodówka Indesit BIAA 12 X, czy ich tanie, lecz mniej wytrzymałe odpowiedniki? wiele zależy tutaj od kwestii personalnych pragnień oraz gustów kupującego. Dobierając urządzenia do własnej kuchni potrzeba zastanowić się trochę nie jedynie nad ich poręcznością.Należy przypatrzeć się na tego rodzaju zakupach markom, których produkty cechuje zazwyczaj funkcjonalność, oraz wysoka wytrzymałość, a także konkretny design.

Normalne lodówki mogą okazać się zawodne i niepraktyczne, co nie powinno mieć miejsca w ogromnej kuchni. Modeli samochodów obecnie na rynku są setki , a nawet tysiące. Dziś chodząc po komisach czy giełdach internetowych, nie tylko wybieramy markę, model, rocznik i rodzaj silnika. Rynek jest na tyle przesycony, że dobieramy sobie kolor siedzeń, model radia , a nawet kierujemy się dodatkami typu opony zimowe wraz z felgami. Najchętniej kupowane u nas marki to przede wszystkim: BMW, Volkswagen, Audi, Opel, Fiat czy Ford.

Ale naturalnie na drogach znajdziemy chyba każdy samochód świata od A do Z. Na przykład: Alfa Romeo, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Daihatsu, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Isuzu, Lancia, Kia, Jeep Land Rover, Lexus, Lada, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Polonez, Pontiac, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Trabant, Volvo, Wartburg. Również nie ma problemu, aby spotkać (przede wszystkim w dużych miastach) takich unikatów jak: Ferrari, Porsche, Maserati, Lamborghini, Jaguar, Aston Martin, Hummer, Infiniti czy Bugatti. Co zatem kupić na drugi samochód i być szczęśliwym? Należy na pewno rozpatrzyć wszystkie za oraz przeciw. Czy jeździmy sami (Volkswagen Polo , Mazda 323F, Renault Clio, Daihatsu Cuore, Mitsubishi Colt), czy chcemy wyglądać poważnie i dostojnie, a spalanie nam nie straszne (BMW E34, Chrysler Voyager, Opel Omega, Renault Laguna, Volkswagen Passat), czy chcemy siedzieć za kółkiem czegoś nietypowego (Chevrolet Camaro, Mercedes 123 czy Trabant), czy wozimy codziennie 10kg ziemniaków i 15kg kapusty (Renault Trafic, Fiat Ducato, Mercedes Sprinter) a może po prostu jako patriota wsiąść do czegoś wyprodukowanego w Polsce (Polonez Caro, Fiat 126p).

Gry planszowe bitewne z jasnych względów wymagają nieznacznie innych akcesoriów. Są to głównie modele oraz figurki, ale również elementy terenowe – w zależności od estetyki poszczególnej gry mogą to być dla przykładu lasy, zamki, pojazdy wojskowe bądź schrony. Uniwersum gier bitewnych może być średniowiecze czy fantastyczny, lecz też przestrzeń kosmiczna, rzeczywistość drugiej wojny światowej lub wojen napoleońskich. Gry planszowe bitewne mają specyficzną rozgrywkę – poszczególna jednostka, oznaczona chociażby figurką, ma inną szybkość poruszania się oraz zadawane obrażenia, niż inna. Dlatego też jest tak ważne, aby w czasie gry posiadać pełen komplet akcesoriów. W razie mnóstwa gier tego typu kostki wielościenne także okazują się użyteczne – w najbardziej znanych grach gatunku nie brakuje także zdarzeń losowych.