Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sztuka-swiadomosc.pl/includes/menu.inc).

Ochrońmy wszelkie dane osobowe własnych klientów!

bezpieczeństwo
Author: Andy Maguire
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli styczność z popularną notką, zawierającą informacje o tym, że nasze dane prywatne zostaną przechowywane, a potem przetwarzane, na pewno zastanawiali się nad tym nie raz, po co przedsiębiorstwa zbierają informacje na nasz temat. Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to bardzo popularne narzędzie marketingowe. W dzisiejszych czasach najskuteczniejszy jest marketing w sieci. Jest to odpowiedni dokument, który powinien być umieszczony na każdej stronie internetowej.

Znaleźć się w nim muszą możliwie jak najbardziej precyzyjne dane dotyczące tego, które informacje o osobach wchodzących na konkretną witrynę są przechowywane. W dokumencie zapisuje się również sposób, w który takie dane zostaną spożytkowane. Ma to faktycznie duże znaczenie, gdyż dzięki informacjom internauta może zdecydować, czy chce z tej strony skorzystać. Polityka prywatności z reguły opisuje, czy przechowywane na stronie dane o osobach, które na nią wchodziły, są przekazywane jakimkolwiek firmom. Ponadto, internauta ma prawo dowiedzieć się, jakim sposobem posiadane przez portal dane są ochraniane przed wyciekiem.

Komfort, oszczędność czasu i pieniędzy i dostawa do domu to czynniki, dla których warto kupować w sieci. Dla właścicieli sklepów jest to możliwość dotarcia do milionów osób, które korzystają z zakupów w sieci. Szybkość założenia oraz stosunkowo nieduży wkład własny w rozbudowanie sklepu jest czynnikiem, który skłania coraz więcej osób do założenia e-sklepu. Jeśli sprawa odnosi się do dokumentu takiego jak regulamin sklepu wzór wyszukać można na różnych prowadzonych przez profesjonalistów stronach internetowych bez żadnego problemu. Przedsiębiorcy, jacy decydują się na prowadzenie działalności w internecie, muszą brać pod lupę wszystkie wytyczne obowiązującego obecnie regulaminu.

Stawiając na sprawdzone rozwiązania oraz pewność ich najlepszej jakości, dostajemy w ten sposób gwarancję bezpieczeństwa oraz – dla siebie jako przedsiębiorców – pełne potwierdzenie podejmowania dobrej decyzji. Niestety, dane nam było się w ostatnim czasie kilkakrotnie przekonać, jakie są efekty niedostatecznego zadbania o dane w firmach. Miało to niekorzystny wpływ zarówno na ich wizerunek, jak również wiązało się z karami finansowymi. W Polsce kary za błędy bądź nieprawidłowości mogą być bardzo wysokie. Najsurowsze to 200 tysięcy złotych, a nawet pozbawienie wolności do lat 2.

Niestety, wielu z nas zwykle omija regulamin, gdy otwiera swój profil w sklepie internetowym, czy w którymś serwisie. To niezwykle nieodpowiedzialne zachowanie, które może nas drogo kosztować. Jeśli zgodzimy się z regulaminem, nie możemy mieć potem do nikogo pretensji, że zostaliśmy oszukani. Internet jest pełen nieuczciwych ludzi, którzy korzystają na niefrasobliwości użytkowników. Nie dajmy się więc wykorzystywać. Uważne przejrzenie regulaminu to podstawa, gdy zawieramy kontrakt z bankiem (więcej na legalnybiznes.pl), dlaczego więc, nie traktujemy tego poważnie w internecie?