Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sztuka-swiadomosc.pl/includes/menu.inc).

Spływy kajakowe - znakomity pomysł na pełen adrenaliny urlop

Organizacja spływów kajakowych - Kaylon
Author: Kaylon
Source: Kaylon.pl
To straszne, gdy w czasie letniego weekendu, np. w połowie sierpnia, zamiast wypoczywać w miłym miejscu, niestety zarabiamy na chleb albo najzwyczajniej kisimy się w domu. Może by tak po prostu wyskoczyć na Mazury? Trzeba się śpieszyć, ponieważ rośnie moda na Krainę Tysiąca Jezior, również wśród zagranicznych turystów, a więc wielce realne, że za jakiś okres czasu Mazury, chociaż nadal śliczne, nie będą aż tak dziewicze, nieznane.

Firma dba przede wszystkim o fachowe zaplanowanie całej wyprawy jak również o dopasowanie trasy i wybór oryginalnych miejsc, w których mają miejsce spływy kajakiem – czyli zarówno na w Polsce jak i za granicą. Każdy szlak jest wcześniej odpowiednio sprawdzony – na tej podstawie przygotowywany jest szczegółowy plan związany z pokonywaniem poszczególnych etapów – odpowiadający preferencjom uczestników, porze roku czy warunkom atmosferycznym. Nierzadko zwłaszcza ta młodsza część naszego społeczeństwa wychodzi z założenia, że Mazury są dobre, ale dla starszych ludzi, rodzin z małymi dziećmi oraz jakichś nudziarzy.

Całkowicie zły obraz Mazur! Np. Giżycko, urokliwy Ełk albo Mikołajki w czasie sezonu letniego tętnią życiem, a więc nawet zwolennicy clubbingu w żadnym wypadku nie powinni przesadnie uskarżać się na znużenie, brak kapitalnych rozrywek! Niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu. W sumie jest to główny i jednocześnie najistotniejszy element, jaki wpływa na komfort w trakcie spływu.

Kajaki są wytwarzane w zróżnicowanych wymiarach i także w różnorodnych kształtach. Bywa tak, że przy pierwszym spojrzeniu nie zauważa się sporych różnic, lecz pływając można poczuć faktycznie ogromną różnicę na plus albo w przypadku złego dobrania kajaku na niekorzyść.
Bory Tucholskie
Author: Szymon Nitka
Source: www.flickr.com
W tym przypadku należy konsultować się z profesjonalistami, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób dopasować kajak do ciała każdej osoby i także do wagi.

Wypożyczalnia kajaków oprócz tego, iż wykonuje usługi w postaci wypożyczania kajaków, to często także prowadzi serwis sprzętu takiego typu i również doradza w dobraniu najlepszego kajaku, który przełoży się na zdecydowanie większy komfort pływania (więcej na www.kaylon.pl). Ze względu na czas jakim dysponują uczestnicy, Kaylon organizuje spływy kajakowe zarówno na krótkich trasach przebiegających wzdłuż wspaniałych polskich rzek (tj. Biebrza, Pisa) jak i dłuższe wyprawy za nasza wschodnią granice – na teren Litwy, Ukrainy czy Białorusi.

Oprócz fachowego przygotowania całej wyprawy i zapewnienia uczestnikom licznych, wspaniałych wrażeń firma stawia także na komfort i bezpieczeństwo – na które składa się nie tylko dokładny plan wycieczki odpowiedni do kondycji uczestników ale także potwierdzona wysoka jakość sprzętu i opieka organizatora przez cały okres trwania spływu. Właśnie dlatego propozycje firmy Kaylon spotykają się z zainteresowaniem zarówno doświadczonych kajakarzy i długoletnich fanów tej formy wypoczynku ale także rodziców i ich maluchów czy grup, które dotychczas nie uczestniczyły w takich wyprawach.